Ing. Zdenka Prouzová, MCA

bývalá textilačka, dnes koordinátorka sociálních sítí, 62 let

„I na sídlišti žijí lidé.”

Absolventka VŠST Liberec. Rezidentka na Zelené louce, předsedkyně SVJ. Spolu s dalšími se v roce 2008 postavila tehdejšímu vedení SBD a firmě A.Z.A.P., kteří vytunelovali bytové družstvo. Věnovala se zrušení hazardu – heren ve městě. Ve spolupráci s lidmi, kteří na tématu pracovali na celostátní úrovni a s kolegy z hnutí Trutnov bez hazardu uspořádali petici, aby město přijalo vyhlášku o zrušení heren. Vedení města sice zařadilo tento bod do programu zasedání zastupitelstva, ale před projednáváním jej protiprávně vyškrtlo.

Zájmy – tvůrčí práce s textilem, korálky, drátem a guerilla crocheting. 

„Jako člověka, který chápe, co znamenal textilní průmysl pro toto město mě mrzí, že po tomto tradičním odvětví zde prakticky nezůstala stopa, jak lehce jsme se zbavili všeho, co lnářství připomínalo.

Na Zelené louce bydlím 36 let; pozoruji rozrůstání města do krajiny, přitom se zapomíná na starou zástavbu - jedinou přidanou hodnotou jsou zde trávníky, které se ovšem díky sekání až ke kořenům mění začátkem léta na vyschlou step.

Mým cílem je udělat ze sídliště lepší místo pro lidi - kde by mohly děti trávit volný čas bez toho, aby jely do centra nebo na jiný konec města. Kde by nemuseli starší lidé klopýtat po rozbitých chodnících; kde by mohly rodiny vyrazit na procházku mimo zástavbu bez toho, aby se museli vyhýbat autům a kolům; kde by prostor nehyzdily přístřešky pro kontejnery s odpadem; určitě je víc věcí k zlepšení a proto bych prosazovala lepší komunikaci s občany.“