Krajské volby

Mnoho věcí, které se dotýkají našeho města, lze ovlivnit z lavic krajského zastupitelstva. Jeho složení se bude volit už letos na podzim 02. - 03. 10. 2020. Z našeho uskupení Žít v Trutnově máme na předních místech kandidátky hned několik osobností. Ty ve volbách podpoří koaliční projekt SPOLU PRO KRAJ, který tvoří nezávislé osobnosti kraje, zástupci Zelených a Sociální demokracie.

více informací

Odpuštěná smluvní pokuta

Březnové zastupitelstvo neschválilo odpuštění smluvní pokuty jednomu developerovi, protože nedodržel podmínky smlouvy. Potud je vše v pořádku, neboť by se měla uplatňovat zásada římského práva "Pacta sunt servanda" (dohody se dodržují).  Je tu však jedno velké "ALE"...

více informací

Pomoc v boji s Koronavirem

Vážení Trutnováci, v době koronavirové pandemie kdy je naše republika ve stavu nouze, nechceme sedět doma se složenýma rukama a nabízíme nejvíce ohrožené skupině obyvatel našeho města pomoc. Všichni víme, že nejvíce ohroženou skupinou jsou naši senioři, kteří ale potřebují naši pomoc zejména při nakupování a obstarávání věcí pro běžný život.

více informací

Návrh změn rozpočtu města Trutnova

S ohledem k závažné situaci vzniklé zpožděním stavby dálnice D 11 za výstavbou v Polsku, je dle našeho názoru nezbytné, aby město Trutnov zásadně přehodnotilo plány svých investičních akcí. Bez ohledu na důvody zpoždění nelze předpokládat, že by Ředitelství silnic a dálnic nebo vedení kraje připravily nezbytná opatření v rámci dopravní infrastruktury, která není v jejich vlastnictví, nebo na které se obvykle nepodílejí.

více informací

Poříčí aneb zanedbané středisko volného času

Zatímco starosta s hrdostí přebírá ceny za stavbu Střediska volného času (SVČ), my s politováním sledujeme , jak vypadá "péče" o jiné středisko volného času - hřiště v Poříčí. V návrhu rozpočtu na rok 2020 jsme prostředky na rekonstrukci nenalezli. Těžko se asi hledají, když existují otesánci jako je UFFO, dotované 40 miliony korun, ke kterému se nyní přidá právě SVČ s příspěvkem 12 milionů korun na provoz.

více informací

Radniční listy článek

 

Platíme si cenzuru z našich daní aneb fenomén trutnovských radničních listů 

Hloubková analýza radničních periodik (Odkaz 1), kterou provádělo v roce 2006 občanské sdružení Oživení, konstatovala, že radniční periodika jsou u většiny měst a obcí zatíženy cenzurou a představují nepřiznaný volební nástroj placený z veřejných peněz. 

více informací

Drahomíra Tvrdíková o spolku Trutnoforte

Minulý týden zazněl v koncertní síni Bohuslava Martinů první koncert z  cyklu komorní hudby, který pořádá organizace Trutnoforte. Z pohledu posluchačů to byl jeden z nejlepších koncertů klasické hudby za poslední dobu. Trutnoforte je spolek, jehož cílem je obohatit trutnovskou kulturní scénu o žánry klasické hudby.

více informací

30 let svobody v Trutnově

Před 30 lety začala Sametová revoluce, u nás v Trutnově si to přišlo připomenout na Krakonošovo náměstí několik desítek lidí. Její odkaz je potřeba si připomínat v tuto chvíli ještě víc než kdy předtím. Protože právě v tuto chvíli je naše demokracie ohrožena nejvíce od té doby co jsme získali.

Akce s vůní sametu

Dneska se v našem městě odehrála krásná akce, která voněla sametem a byla cítit pravdou a láskou. Jedna tradiční trutnovská firma GAST-PRO nabídla zdejší ZUŠce své místo na vytvoření graffiti, koupila spreje, poskytla drobné občerstvení a malý sponzorský dar. ZUŠka dala "do frcu" kreativitu svých dětí a um pedagogického sboru. Téma k uměleckému vyjádření bylo jasné 30 let svobody a demokracie.

více informací